EFF uvádí průvodce kyberbezpečnostní sebeobranou Surveillance Self-Defense

ikona střetu black hat a white hat

Surveillance Self-Defense je nová příručka pro všechny typy uživatelů digitálních technologií od novinářů na cestách přes protestující aktivisty až po online veterány. Vydává ji a na svém webu publikuje Electronic Frontiers Foundation…

Pro SOOM.cz SEO specialista a copywriter Daniel Beránek:

Kyberbezpečnostní sebeobranu naučí Surveillance Self-Defense od EFF

Electronic Frontiers Foundation spouští vylepšenou verzi svého webového průvodce kyberbezpečnostní obranou Surveillance Self-Defense.

Electronic Frontiers Foundation (EFF) se dlouhodobě zabývá ochranou digitální práv uživatelů internetu. Mezi její počiny patří prohlížečová rozšíření HTTPS EverywherePrivacy Badger, či Panopticlick – nástroj vyhodnocení unikátnosti nastavení přistupujícího systému pomocí browser fingerprintingu. Nyní spouští web se svým vylepšeným průvodcem kyberbezpečnostní sebeobrany Surveillance Self-Defense (SSD).

Účel SSD je dle EFF prostý: Chceme uživatelů technologií pomoci pochopit rizika, kterým jsou vystaveni, a poskytnout jim návody, jak se pomoci technologií těmto rizikům bránit. SSD nabízí různé výběry témat (tzv. playlisty) různým modelovým zájemcům od studenta novinařiny přes bojovníka za lidská práva až po online security veterána. Každý playlist je směsicí úvodů, návodů a stručných seznámení se s problematikou typu modelování hrozeb, výběr optimální VPN a nástrojů pro veterány.

Příručka je pojata především přístupně a stručně, aby zájemce navedla směry, které si zvolí. Témata zcela jistě nevyčerpává – EFF sama dodává: SSD neřeší operativní bezpečnost (OPSEC) v širším slova smyslu. OPSEC zahrnuje procesy ochrany informací o našich aktivitách, které mohou být důležité pro potenciálního agresora. A ochrana těchto informací dalece přesahuje pouze digitální oblast.

Surveillance Self-Defense je dostupná ssd.eff.org v angličtině, španělštině a arabštině. Další jazyky budou přibývat.

Zdroje