Zabte Windows Avastem!

30.10.2014 21:25

Avastem proti Windows aka jak zlikvidovat systémOsmičky si mé srdce zrovna nezískaly. Ale kdyby nic jiného - za celou dobu jsem alespoň neviděl modrou obrazovku smrti. Dokud se nepřimršil Avast Internet Security.

Jakožže něco není allright bylo znát již při instalaci - tuším, že končila nějakým systémově vynuceným restartem. Po najetí systému GUI Avastu nikde - v trayi taky žádná ikonka neoxidovala - Avast nenajel. V procesech nějaký Avast byl - v programech spouštěných po startu nic... Najednou modrá obrazovka se šklebíkem, že prej Watchdog_něco_violation. Okito - tedy startujeme znova.

Opět žádný Avast. Dávám opravu instalace, ta projede, restart. Tentokrát se BSOD ukázala už při nabíhání systému - a aby to nebyla taková nuda, tak s jinou chybovou hláškou typu Expool_něco_něco. Great!

Napoixsté systém naběh - okamžitě Obnovení systému (přímo ze systému nevyžaduje instalační médium). Ještě jsem zkontroloval, že ten bazmek v systému opravdu není:))

Dle chování systému po čas reinstalů to vypadalo, že Avast domršil jaderné ovladače - nejspíš v rámci své novinky zvané hardwarově založená virtualizace procesů - patrně by ji chlapci mohli ještě doladit. 

Jedinou fičurou, za kterou může být člověk v Avastu rád, je vynucené vytvoření bodu obnovy :D

Zabte svá Windows pomocí Avast 2015

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek