SnoopWall

Chcete nainstalovat appku, ale znechutí vás nesmyslné množství požadovaných práv? Nebo chcete, aby aplikace všechna ta práva nezneužívala? Či byste rádi měli naprostou jistotu, že je konkrétní port vypnut a uzamknut?

Antivir už máte, firewall taky – takže by se zdálo, že je zabezpečení vašeho Androidu vyřešené. Chyba lávky. Jednak má antivir na nerootnutém Androidu s antivirem ve Windows společné jen jméno, jednak problém bezpečnosti chování aplikací leží jinde: v přístupových právech k portům, tedy k SMS, volání, GPS, Bluetooth atd.

Management práv

Že jsou aplikace nesmyslně chtivé přístupových práv si všiml nejen každý s androidím smartphonem, ale na daný fakt poukazuje i fundovaná analýza EFF (Electronic Frontiers Foundation). Coby řešení nejen tohoto problému přišla společnost SnoopWall s appkou nepříliš vynálezavě nazvanou Antivirus Privacy Firewall.

SnoopWall: víc než antivirus a firewall dohromady

Antivirus Privacy Firewall (APF) má mnoho výhod: vezměme je po časové ose od instalace. Dle SnoopWall je APF kompatibilní se stávajícím bezpečnostním softwarem – současnému antiviru a firewallu tedy nebude vadit. Po instalaci se nastaví coby správce zařízení (což v případě odinstalace znamená, že musí být nejdřív coby správce zařízení deaktivován). Při prvním spuštění se musíte u SnoopWall registrovat a přihlašovací údaje pak používáte k dalším startům. Tento fakt se rovná další úrovni ochrany aplikace pomocí běžné autentizace.

APF vám umožní jednoduše ovládat porty zařízení a podrobně spravovat práva každé aplikace. Má i přednastavené sestavy práv a povolených portů v tématických módech jako jsou: Internet, Banking, Phone aj. Poskytuje také přehledy, kolik aplikací má přístup ke kritickým portům z hlediska bezpečnosti. Díky SnoopWall tedy nejen zamezíte nechtěnému chování aplikací, ale také jeho důsledkům v podobě úniku citlivých dat. SnoopWall pevně věří, že Antivirus Privacy Firewall zamezí sledování, krádeži dat a špionáži.

Jak aplikace vypadá, se můžete podívat na YouTube, její kapku psycho promo najdete tamtéž, stahujte z Google Play.

Další zdroje o SnoopWall